top of page

Od czego zależy koszt kursu taksówką?

Czy zamawiając taksówkę zdarzyło się Wam zastanawiać ile zapłacicie za swój kurs? Od czego właściwie zależy cena Waszego przejazdu?

Już tłumaczymy.


Podstawowa usługa to przejazd taksówką osobową z jednego punktu do drugiego, przy czym punkty te znajdują się wewnątrz granic Łodzi.

Wsiadamy do taksówki, podajemy kierowcy adres docelowy i jest to moment rozpoczęcia naszego kursu - naliczana zostaje tzw. opłata początkowa - jest to stała opłata, niezależnie od strefy taryfowej w jakiej rozpoczynamy podróż. Opłata początkowa wynosi zwykle kilka złotych.

Następnie - w zależności od trasy kursu jej długości, godziny przejazdu, a także tego czy podróżujemy w dni powszednie czy w weekend, obliczana jest indywidualna wycena przejazdu.

Zamawiając taksówkę telefonicznie, dyspozytor z centrali taxi, na podstawie podanych przez nas informacji, obliczy cenę kursu taksówki , po której zatwierdzeniu będzie ona już niezmienna.Taryfy opłat za taxi - na czym to polega?


Taksometr podczas kursu nalicza stawkę za każdy przejechany kilometr. Jej cena zależy od tego czy poruszamy się na terenie Łodzi, czy poza jej granicami. Istotne jest również to czy podróżujemy w dni powszednie/niedzielę lub święta oraz pora dnia.


Istnieją cztery strefy taryfowe:

 • Taryfa 1 - na obszarze Łodzi w godzinach 6:00 - 22:00 - podróżując w dzień powszedni w pierwszej strefie zapłacimy najniższą stawkę;

 • Taryfa 2 - w mieście w godzinach 22:00 - 6:00;

 • Taryfa 3 - taryfa obowiązuje poza granicami administracyjnymi miasta między 6:00 a 22:00 ;

 • Taryfa 4 - obowiązuje poza administracyjnymi granicami miasta w nocy.

Warto wspomnieć, że jeśli planujemy przerwę w podróży tzw. postój taksówki - jest to dodatkowy koszt dla nas.

Zwykle godzina postoju taxi to koszt kilkudziesięciu złotych. Pamiętajmy, że kierowca czekając na nas nie realizuje innych kursów.


Cennik taxi i opłata za dodatkowe usługi.

Nasi kierowcy oprócz przejazdów taxi, oferują również inne usługi związane z transportem w Łodzi. Wiemy, że tempo życia w mieście takim jak Łódź, jest dziś dynamiczne, a mieszkańcy często potrzebują wsparcia w przemieszczaniu się i organizowaniu transportu.

Taxi Fortuna idealnie się do tego nadaje - posiadamy flotę funkcjonalnych pojazdów oraz grupę doświadczonych kierowców.


Udogodnienia dla klientów, które nie zmienią ceny taxi.


Oferując przewóz taksówką osobową oferujemy udogodnienia, za które nie pobieramy dodatkowych opłat.

Poniższe usługi nie zmienią ceny taxi:

 • przewóz zwierząt domowych

 • taksówka z fotelikiem dziecięcym (prosimy o zgłoszenie potrzeby w momencie zamawiania taksówki)

 • kursy zamawiane z wyprzedzeniem czasowym


Usługi za które zapłacimy dodatkowo.


Koszt naszego przejazdu taksówką wzrośnie przy:

 • transporcie bagażu o dużych gabarytach - taxi bagażowe - za zamówienie tej usługi pobierana jest stała opłata doliczana do kwoty przejazdu;

 • odprowadzenie samochodu razem z kierowcą - tu opłatą będzie wskazanie taksometru pomnożone x2;

 • transport drobnych przesyłek terenie miasta to zwykle dopłata rzędu 10 złotych

 • bus taxi - w tym wypadku doliczana jest do kursu stała opłata w wysokości 50 złPomoc drogowa na terenie Łodzi.


Nasza sieć taxi oferuje pomoc przy odpaleniu auta oraz holowaniu samochodu, za które pobierane są dodatkowe opłaty, zawarte w naszym cenniku.

Usługi pomocy drogowej udzielane są na obszarze Łodzi.


Skąd wiadomo ile zapłacimy za kurs?


Jeśli chcemy być pewni cen usług taxi które wybraliśmy, wystarczy rozmowa z centralą - podczas zamawiania taxi, dyspozytor oblicza koszt, który po zatwierdzeniu przez nas trasy, pozostaje niezmienny - mamy wtedy gwarancję, że zapłacimy dokładnie tą kwotę, którą nam podano.

Zamawiając nasz przejazd poprzez użycie aplikacji Taxi Fortuna również otrzymamy wiarygodną wycenę. Można nawet z ciekawości wykorzystać naszą aplikację jako wiarygodny kalkulator taxi.

46 wyświetleń

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page